Obróbka blach

Wycinanie strumieniem wody

Alternatywą wypalania plazmowego i laserowego jest wycinanie ( jakby „wypalanie” ) strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym. Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym.

Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym.

Firma nasza posiada najnowsze urządzenie KMT Waterjet Systems produkcji szwedzkiej, ze stołem roboczym o wymiarach 1500 x 3000mm, które umożliwia wycinanie strumieniem wodnym dowolnych kształtów. Woda wraz z materiałem ściernym osiąga ciśnienie robocze rzędu 4200 barów i z łatwością tnie każdy materiał, począwszy od bardzo cienkich folii, skończywszy na grubości 240 mm i nawet większych. Do sterowanie urządzeniem wykorzystuje się technologie CNC, a projekty wykonywane są z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM.

Największą zaletą tej technologii, w porównaniu z innymi metodami obróbki, jest cięcie ( „wypalanie”) materiałów na zimno. W przeciwieństwie do termicznego procesu cięcia ( laser, plazma ), materiały cięte strumieniem wodnym nie podlegają naprężeniom termicznym, tak więc nie są hartowane powierzchniowo, skręcane, ich krawędzie nie ulegają topieniu oraz nie ma emisji gazów powstających w czsie obróbki termicznej.

Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym. Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym.

Technologia cięcia strumieniem wodnym, ze względu na swoją uniwersalność, ma praktycznie nieograniczone zastosowanie.

Można nią ciąć zarówno wszelkiego rodzaju stal i metale ( aluminium, tytan, stopy odporne na wysokie temperatury, stal nierdzewna itd. ), jak również kamień, szkło płaskie o niezliczonych konturach, kafle podłogowe, parkiet, blaty stołów, fornir ścienny, opakowania piankowe, włókna szklane, teflon, gumę, płyty korkowe, materiały egzotyczne i specjalne: ceramikę(produkty pośrednie i finalne), papę falistą, kewlar, laminaty (cięcie w niskim ciśnieniu - przenikanie bez delaminatyzacji), wosk, tworzywa sztuczne (tworzywa sztuczne wysoko i niskociśnieniowe), pleksiglas, akryl i wiele innych.

Programu Ograniczenia Niskiej Emisji
21.02.2017

Ruszył kolejny etap Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) w Zabrzu, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Więcej informacji pod numerem tel. 32 273 82 70 oraz adresem biuro@wicharytechnic.pl

Wichary Technic laureatem prestiżowego wyróżnienia „Gazeli Biznesu”
05.02.2017

W dniu 1 lutego 2017 w Katowicach już po raz siedemnasty dziennik "Puls Biznesu" wręczył wyróżnienia Gazele Biznesu. Firma nasza znalazła się wśród laureatów z województw śląskiego.

Kryteria oceny najbardziej dynamicznych małych i średnich firm dotyczą wyników finansowych za pełne trzy poprzedzające lata (2013 - 2015).

O tytuł Gazeli Biznesu 2016 mogła ubiegać się firma, która spełniła wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś,
  • w roku bazowym 2013 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych,
  • w latach 2013-2015 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży,
  • w latach 2013-2015 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat.

Autorem rankingu jest Coface - największa polska wywiadownia gospodarcza, dysponująca bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu.

Coroczne dokonywana analiza statystyczna i jakościowa tysięcy polskich przedsiębiorstw, żeby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. Utrwala się kierunek, że warto być transparentnym, znaleźć się w zestawieniu, bo to pomaga firmom w kontaktach z kontrahentami.To dla naszej firmy przede wszystkim ogromne wyróżnienie, które da nam motywację do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Kontakt

Wichary Technic SP.Z.O.O

Tel: (032) 273-82-70,

Fax: (032) 273-82-65,

Email: biuro@wicharytechnic.pl

Ekologiczne myślenie - ludzie powinni coraz więcej myśleć o tym jak żyją aby w kilka lat nie zniszczyć "Matki ziemi".


Szybki montaż - latarnia jest gotowa do pracy już po 3h.
Copyright © 2016 Wicharytechnic