Obróbka blach

Wycinanie strumieniem wody

Alternatywą wypalania plazmowego i laserowego jest wycinanie ( jakby „wypalanie” ) strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym. Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym.

Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym.

Firma nasza posiada najnowsze urządzenie KMT Waterjet Systems produkcji szwedzkiej, ze stołem roboczym o wymiarach 1500 x 3000mm, które umożliwia wycinanie strumieniem wodnym dowolnych kształtów. Woda wraz z materiałem ściernym osiąga ciśnienie robocze rzędu 4200 barów i z łatwością tnie każdy materiał, począwszy od bardzo cienkich folii, skończywszy na grubości 240 mm i nawet większych. Do sterowanie urządzeniem wykorzystuje się technologie CNC, a projekty wykonywane są z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM.

Największą zaletą tej technologii, w porównaniu z innymi metodami obróbki, jest cięcie ( „wypalanie”) materiałów na zimno. W przeciwieństwie do termicznego procesu cięcia ( laser, plazma ), materiały cięte strumieniem wodnym nie podlegają naprężeniom termicznym, tak więc nie są hartowane powierzchniowo, skręcane, ich krawędzie nie ulegają topieniu oraz nie ma emisji gazów powstających w czsie obróbki termicznej.

Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym. Technologia wycinania ( „wypalania” ) strumieniem wodnym.

Technologia cięcia strumieniem wodnym, ze względu na swoją uniwersalność, ma praktycznie nieograniczone zastosowanie.

Można nią ciąć zarówno wszelkiego rodzaju stal i metale ( aluminium, tytan, stopy odporne na wysokie temperatury, stal nierdzewna itd. ), jak również kamień, szkło płaskie o niezliczonych konturach, kafle podłogowe, parkiet, blaty stołów, fornir ścienny, opakowania piankowe, włókna szklane, teflon, gumę, płyty korkowe, materiały egzotyczne i specjalne: ceramikę(produkty pośrednie i finalne), papę falistą, kewlar, laminaty (cięcie w niskim ciśnieniu - przenikanie bez delaminatyzacji), wosk, tworzywa sztuczne (tworzywa sztuczne wysoko i niskociśnieniowe), pleksiglas, akryl i wiele innych.

Dział Produkcji

Dział Produkcji

tel. 696 032 575

email: produkcja@wicharytechnic.pl


Kontakt

Wichary Technic SP.Z.O.O

Tel: (032) 273-82-70,

Fax: (032) 273-82-65,

Email: biuro@wicharytechnic.pl

Ekologiczne myślenie - ludzie powinni coraz więcej myśleć o tym jak żyją aby w kilka lat nie zniszczyć "Matki ziemi".


Szybki montaż - latarnia jest gotowa do pracy już po 3h.
Copyright © 2016 Wicharytechnic